Ferie w Zakopanem

Zbliżające się ferie – spędź w Zakopanym!

Ogólna

Niedługo zaczynają się ferie zimowe. Góry – to tam najczęściej wybierają się turyści, aby zregenerować siły i odpocząć. Najbardziej obleganym miastem jest Zakopane i słynne Krupówki.Rodziny wyjeżdżają aktywnie spędzać czas, spacery w górach, nauka jazdy na nartach i snowboardzie to najlepsze atrakcje dla turystów. Góralska atmosfera sprawia, że ciężko po skończonym urlopie wrócić do rzeczywistości. Góry swoją magiczną atmosferą przyciągają turystów z całego świata.

Stolica Tatr jest wspaniałym, ikonicznym miejscem polskich ferii. Kiedy mówimy ferie – myślimy Zakopane, polskie góry. Przyciągają śniegiem, klimatem, stokami narciarskimi. Najsłynniejszą ulicą w Zakopanem są Krupówki. Charakterystyczne, drewniane chaty góralskie są wspierane przez nowoczesne budownictwo. Dopasowując się do panującego klimatu, zachowuje swój góralski charakter.Myśląc, że Zakopane to Krupówki popełniamy duży błąd – jest to po prostu duży bazar, gdzie możemy kupić pamiątki Mogilno, upominki. Można zrobić sobie fotkę ze słynnym tatrzańskim misiem, wypić grzańca i skoczyć na góralska imprezę, po powrocie ze stoku.

ulica krópówki w zakopanym

Ciekawym miejscem w Zakopanym jest też Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba. Jest to jedno z najpiękniejszych muzeów, jakie mieszczą się w Zakopanem. Galeria Władysława Hasiora jest również często odwiedzanym miejscem przez turystów. Sztuka mocno nowoczesna, mocno surrealistyczna, przedstawiona w sposób kontrowersyjny przeznaczona nie jest dla każdego.Warto zobaczyć również Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Malutki cmentarz, obok którego znajduję się malowniczy, drewniany kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.Turyści, którzy są w Zakopanym nigdy nie zrezygnowali z zobaczenia Skoczni Narciarskiej – Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. Na miejscu można kupić bilet i wjechać na sam szczyt wielkie skoczni. Skoki „na żywo” nie wyglądają tak imponująco jak w telewizji, ale atmosfera panująca na skokach sprawia, że chcemy wrócić tam nie raz.

zimowy zachod słońca w zakopanym

 

Każdy kto chociaż raz był w górach powraca do nich nie raz. Zapierające dech w piersiach widoki oraz tamtejsza atmosfera sprawia, że ciężko nam opuścić to miejsce. Ferie to idealny czas na to, aby wybrać się z cała rodziną na wycieczkę do Zakopanego.