pracownik w kasku ochronnym uzywajacy tablet w biurze

Szkolenia BHP online – wady i zalety

Ogólna

Jest wiele szkoleń, które należy obowiązkowo odbyć. Dotyczy to nie tylko pracowników różnych przedsiębiorstw, ale szkolenia przeprowadzane są w różnych dziedzinach życia. Przykładem jest szkolenie odbywane na kolonii podczas wakacji, czy szkolenie w szkole. Każde z nich jest tak samo ważne, ponieważ przygotowują nas i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś wypadku czy niezgodności.

Szkolenie BHP – formy, wady i zalety

Szkolenia BHP przeprowadzane są praktycznie wszędzie. Każdy pracownik musi przejść takie szkolenia, zapobiega to wystąpieniom w pracy niechcianych wypadków i uniknięcie ich konsekwencji. Aktualnie na rynku obecne są dwie formy prowadzenia szkoleń. Jedna z nich to forma stacjonarna, a inna to forma online. Formy takich szkoleń mają swoje wady i zalety, jednak ostatnio coraz więcej jest zwolenników szkolenia BHP online. Dlaczego?
kobieta pracujaca przed komputerem
Szkolenia BHP online zalety:

  • elastyczność – szkolenia mogą być przeprowadzone w każdym miejscu i o każdej porze. Jest to świetna forma dla pracowników, dla których oderwanie się na pewien czas od szkoleń powoduje zburzenie harmonii rytmu pracy.,
  • oszczędność – dzięki szkoleniom BHP przez internet, które możemy odbyć w domu oszczędzamy nie tylko czas, ale i paliwo na dojazd. Jest to świetne rozwiązanie. No bo kto nie chciałby przeprowadzać szkolenia pod ciepłą kołderką?
  • Komfort – szkolenia takie są bardo komfortowe, bo nie trzeba siedzieć kilku godzin w sali ,,lekcyjnej”. Szkolenia takie odbywać można w różnym, wygodnym miejscu,
  • powtórka – ważne jest to, że kiedy nie rozumiemy danego zagadnienia z łatwością możemy do niego powrócić i przeanalizować je jeszcze raz.

Te zalety sprawiają, że szkolenia online mają coraz więcej zwolenników. Szkolenia te są najczęściej wybierane ze względu na elastyczność. Bardzo dużo osób korzysta z takich szkoleń, a certyfikat szkolenia uzyskuje się taki sam, jak na szkoleniach przeprowadzanych na miejscu pracy.

uczen z tablica na ktorej znajduja sie ikony informatyczne

Szkolenia BHP przez Internet – wady:

  • w domu możemy mieć problemy ze skupieniem się i rozproszeniem
  • brak kontroli nad tym, czy pracownik faktycznie się uczy
  • pracownicy zazwyczaj muszą poświęcać prywatny czas na naukę

Ze względu, że szkolenia BHP są obowiązkowe, szkolenia takie odbywają się ciągle w oby dwóch formach. Przepisy i rozporządzenia cały czas się zmieniają, dlatego szkolenia odbywają się co jakiś czas. Obowiązkowe jest również szkolenie okresowe dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby w celu przyswojenia nowych zagadnień.