akcesoria do makijażu permanentnego

Czy nieudany makijaż permanentny lub tatuaż da się uratować?   

Ogólna

Robienie makijażu permanentnego, zarówno jak tatuowanie stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Dziś mamy do wyboru tak dobre kosmetyki do makijażu permanentnego, a do tego tyle szkoleń, jak go wykonywać, że nieudane makijaże nie powinny mieć miejsca. Niestety, amatorzy potrafią zepsuć komuś wygląd w jedną chwilę. Ale jest nadzieja dla każdego tatuażu i makijażu!

Tatuaż, makijaż permanentny – Dlaczego są takie popularne?

Jeszcze kilka lat temu tatuaże nas zaskakiwały. Osoby, które miały widoczne wzory na ciele – szczególnie na rękach i nogach miały problem, aby dostać pracę w biurze. Jak to jest dzisiaj?. Osoby, które podejmują decyzję o zrobieniu sobie tatuażu często kierują się wolnością – chcą w ten sposób pokazać niezależność, wyróżnić się. Dla niektórych tatuaż ma mieć wartość sentymentalną – tatuują sobie imię ukochanej osoby, datę ślubu, datę narodzin dziecka. Makijaż permanentny ust, brwi czy na przykład oczu (kreska na powiece) ma pomóc kobietom czuć się piękne zawsze – nawet, gdy nie mają czasu na malowanie. Niestety, zarówno tatuaże, jak również makijaże permanentne bywają bardzo nieudane.  

kosmetyki do makijażu permanentnego

Dobre akcesoria do makijażu permanentnego, a tyle wpadek

Skoro dostępnych jest tak wiele akcesoriów do makijażu permanentnego, są różne profesjonalne kosmetyki, to dlaczego tyle kobiet z salonu kosmetycznego wychodzi z płaczem? Niestety, kosmetyki do makijazu permanentnego i akcesoria to jedno, a słabe doświadczenie i umiejętności osób wykonujących to drugie. Wiele kobiet podających się za linergistki w rzeczywistości nie pokończyło wystarczających kursów i szkoleń. Testowanie na klientkach nie kończy się dobrze. Oczywiście pamiętać trzeba także o błędach jakie popełnają klientki. Ważną rolę odgrywa pmu aftercare, a kobiety za szybko wystawiają makijaż na słońce lub używają kosmetyków, które nie są sterylnie pakowane i tak dalej.

Jest ratunek

Znasz kogoś, kto wytatuował sobie imię ukochanej osoby, a później się  z nią rozstał? Takich osób jest wiele. Opcje usunięcia tego są dwie. Można na starym tatuażu zrobić coś nowego – prawdziwi tatuażyści potrafią „zmalować” cuda. Możliwa jest także metoda z użyciem lasera. Działa tak samo jak usuwanie makijażu permanentnego. To metoda nieinwazyjna, ale dość droga. Makijaż permanentny można, jak wspomnieliśmy przed chwilą, usunąć lub poprawić. Prawdziwe linergistki znają takie sztuczki z barwami, liniami i konturami, że wszystko mogą naprawić. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni salon.