maseczki przeciwwirusowe

Maseczki ochronne – dlaczego należy je nosić?

Ogólna

Już od kilku miesięcy panuje koronowirus. W krótkim czasie rozprzestrzenił się on na całym świecie. Obecnie w panującej sytuacji ważny jest rozsądek. Każdy z nas powinien dostosować się do panujących ograniczeń. Noszenie maseczek, częste mycie rąk i ograniczenie wychodzenia z domu to główne zasady, do których powinien dostosować się każdy z nas.

 

Dlaczego maseczki przeciwwirusowe są tak ważne?

Maseczki przeciwwirusowe stanowią jedną, z najbardziej skutecznych barier ochronnych przed bakteriami i wirusami – w tym przed koronawirusem. Maseczki chronią nas przed zarazkami, które przenoszone są drogą kropelkową. Profesjonalne maski ochronne wykonane są z włókniny i mają wysoki poziom filtracji. Podczas noszenia możemy swobodnie oddychać. Należy pamiętać, że kiedy maseczka zrobi się wilgotna trzeba koniecznie ją wymienić – jest to idealne środowisko do namnażania się bakterii.

maseczki przeciwwirusowe

 

Dla kogo przeznaczone są maseczki?

Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa z wielu półek, w krótkim czasie zniknęły wszystkie maseczki ochronne. Słyszymy, że brakuje ich również w szpitalach. W przypadku, kiedy nam zabraknie maseczek warto chociażby nosić szalik lub inny, bawełniany materiał – szczególnie osoby, które kichają lub kaszlą. Szalik czy inny materiał nie uchroni nas przed zakażeniem, ale może spowodować, że to my nie będziemy zarażać innych. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w maseczkę ochroną, to koniecznie zrób to teraz – wybierz maseczki od https://www.maseczki.net/.

Nie tylko osoby z objawami choroby powinny nosić maseczki przeciwwirusowe. Ci, którzy opiekują się osobami zarażonymi oraz osoby przebywające w dość tłocznych miejscach powinny zaopatrzyć się w maski.

Jakie inne działania należy podejmować w celu ochrony zdrowia przed koronawirusem?

Noszenie maseczki to nie jedyne działania, jakie powinniśmy podjąć w celu ochrony przed zarażeniem. Do innych czynności należy:

  • częste mycie rąk,
  • ograniczenie kontaktu z bliskimi,
  • ograniczenie wychodzenia z domu do minimum,
  • nie korzystanie z komunikacji publicznej,
  • korzystanie z rękawiczek ochronnych w sklepach i innych miejscach.

maseczki przeciwwirusowe

A Ty jakie działania podejmujesz w celu ochrony swoje zdrowia przed koronawirusem? Czy stosujesz się do odgórnych zaleceń?