odbiór odpadów kujawsko-pomorskie

Segregacja śmieci, niewyrzucanie odpadów w las – Dlaczego są ważne?

Ogólna

Miliardy ton śmieci – tyle co roku produkują ludzie na całym świecie. Niestety duża część z tego trafia nie tam gdzie powinna – do wód, lasów, gruntów. Jka temu zapobiec i dlaczego tak się dzieje? Jkie znaczenie ma segregacja śmieci, uporządkowany odbiór odpadów Kujawsko-pomorskie i wywóz ich na miejsca do tego przeznaczone?

Jak bardzo źle jest?

Przeciętny Polak produkuje rocznie 345 kilogramów śmieci. Dużo? Wcale nie najwięcej! Okazuje się że w Europie wypadamy świetnie. Nasze 345 kg to drugi najniższy wynik. Jeszcze mniej ma Rumunia – 287 kg. A gdzie jest najgorzej? Złym wynikiem może się „pochwalić” Dania, w której na jedną osobę kilogramów przypada aż 845! Jednak nie ma co się porównywać do najgorszych, lepiej cały czas coś ulepszać. Problemem nie jest samo produkowanie śmieci, ale też ich składowanie. Wiele z nich, a raczej zdecydowana większość nie należy do biodegradowalnych. To oznacza, iż wyrzucenie w las, zakopanie czy utopienie odpadów w rzece jest wyjściem bardzo niewłaściwym. Te odpady będą tam od kilkudziesięciu lat do nawet kilku tysięcy. Ale dlaczego w ogóle ktoś miałby pozbywać się śmieci w taki sposób?

Odbiór odpadów Kujawsko-pomorskie kosztuje

Wzrost cen wszystkiego czuje każdy. Nasze portfele są coraz to węższe. Niestety, odbiór odpadów Kujawsko-pomorskie i w każdym innym województwie również drożeje. Z tego powodu wiele osób woli pozbywać się śmieci na własną rękę. A szczególnym problemem są odpady budowlane. W ciągu budowy czy nawet remontu potrafi się ich nazbierać niezły stos. Niestety za jego wywóz trzeba bardzo dużo zapłacić. Podstawienie kontenera to koszt kilkuset złotych. A nieraz jeszcze płaci się za to, aby składowisko przyjęło takie odpady. Ale dlaczego takie rzeczy drożeją? Chodzi o to, że koszty utylizacji są zdecydowanie wyższe. Kolejna kwestia to paliwo, a przecież odpady pokonują długą drogę, zanim trafią na wysypisko.

odbiór makulatury

Zwracaj uwagę na segregację    

Segregując śmieci przyczyniasz się do walki o zdrowsze środowisko. Oczywiście jedna osoba nie zdziała wiele, ale każda następna cegiełka to duży krok. Zwracaj uwagę, kiedy jest odbiór makulatury, plastików, szkła. Nie mieszaj wszystkiego bo tak wygodniej.  Chodzi o przyszłość naszej planety.