Chwila relaksu. Ogród zimowy.

Ogród

Żona wpadła na pomysł…
Postanowiła, że przy naszym przyszłym domu koniecznie musi być miejsce na ogród zimowy. Spodobał mi się ten pomysł i postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na ten temat a wiedzą podzielić się z Wami.

IGLAKI SĄ ISTOTNYM ELEMENTEM DEKORACYJNO-ESTETYCZNYM DLA ZIMOWEGO MIEJSCA WYPOCZYNKU. POTRAFIĄ NADAĆ WRAŻENIE ZACISZNOŚCI ORAZ KAMERALNOŚCI.
Drzewa i krzewy iglaste zdumiewają różnorodnością form, kolorami igieł i łusek. Nadają nastroju, który w zimowe popołudnia przypomni nam o wiosennych i letnich chwilach.
Krzewy i drzewa liściaste niestety nie bardzo nadają się do zimowych ogrodów. Powodów jest kilka. Najważniejsze to wielkość, opadające liście i podlewanie, co w przypadku iglaków nie stwarza takich problemów.

Oczywiście meble ogrodowe są ważnym elementem takiego zimowego ogrodu. Musimy pamiętać o estetyce, ale również o komforcie. Zastanawiamy się czy kupić cały zestaw ogrodowy (stół + krzesła) a może poczytam jak zrobić ławeczkę i sam ją zrobię…

Planujemy również zakupić bonsai, jest to zawsze bardzo efektowne i egzotyczne drzewo, które nada naszemu zimowemu ogrodowi niepowtarzalnego stylu.

Ozdobne donice, rośliny domowe i kaktusy będą pięknym wypełnieniem całości kompozycji takiego ogrodu.