Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy – jak zatrudnić cudzoziemca?

Ogólna

Poszukujesz pracownika? Zastanawiasz się jak to jest zatrudniać cudzoziemców? Kto może pomóc przy zatrudnieniu? Co jest potrzebne do takiego zatrudnienia? Do czego służy karta pobytu?

Zatrudnianie cudzoziemców

Jednym z najbardziej znanych i chwalonych form zatrudnienia, jest skorzystanie z pomocy doradców personalnych. Dlaczego? Tego typu doradcy na co dzień zajmują się poszukiwaniem i przeprowadzaniem rekrutacji z cudzoziemcami. Głównie rekrutowani są pracownicy z Ukrainy, którzy są naszymi niedalekimi sąsiadami, a samo komunikowanie się z nimi, nie powinno sprawiać nam problemu. Obecnie w naszym kraju wielu Ukraińców pracuje dla dużych i mniejszych korporacji, a pracodawcy są bardzo zadowoleni z ich pracy. Doradcy zajmujący się rekrutowaniem szukają pracownika pod dane zlecenie, to znaczy, że w przypadku jeśli szukamy kogoś o danych wymaganiach bądź bez żadnego wymogu. Sam proce zatrudnienia cudzoziemcy jest bardzo prosty, jednak jest kilka rzeczy, które musielibyśmy zrobić. Przede wszystkim zorganizować takiej osobie przyjazd do Polski, nie zapominając o konieczności zgłoszenia jego przyjazdu i podjęcia pracy. Możliwe, że nie zajmie nam to dużo czasu, ale warto skorzystać z usług doświadczonych rekrutów, którzy wiedzą co i gdzie trzeba zgłosić. Oprócz tych kilku ważnych aspektów, kolejnym bardzo ważnym jest utworzenie karty pobytu.

Pracownicy z Ukrainy

Karta pobytu – co to?

Karta pobytu Poznań, to karta informująca o pobycie cudzoziemca na terenie Polski. Aby wyrobić taką kartę, każdy cudzoziemiec musi najpierw mieć wydaną zgodę na:

  • zezwolenia na pobyt czasowy;
  • zezwolenia na pobyt stały;
  • zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE;
  • zgody na pobyt ze względów humanitarnych
  • ochrony międzynarodowej (uchodźca)

W razie kontroli, obcokrajowiec musi podać kartę pobytu, która potwierdza jego tożsamość. Posiadacz takowej karty, nie musi uzyskiwać wizy na opuszczenie kraju przez cały okres ważności karty. Oprócz tego Urząd Do Spraw Cudzoziemców informuje nas, o możliwości przekraczania granic w strefie Schengen przez okres nieprzekraczający 90 dni.