prywatny dom seniora Bydgoszcz

Czy każdy dom seniora zapewnia odpowiednią opiekę?

Ogólna

Polskie społeczeństwo się starzeje. Powstaje coraz więcej domów seniora. Młodzi ludzie są coraz bardziej chętnie, by swoich bliskich umieszczać w takich miejscach. Dlaczego? Powiemy o tym w artykule. Odpowiemy też na ważne pytanie:  Czy prywatny dom seniora Bydgoszcz jest lepszy od placówki publicznej? Zapraszamy do lektury.

Co mamy do wyboru?

Zacznijmy od tego, że pobyt osoby starszej w domu seniora nie musi oznaczać samotności i złej opieki, wręcz przeciwnie – celem domu seniora Toruń jest, aby podopieczny miał zapewnioną całodobową lub całodniową, profesjonalną opiekę, a także towarzystwo rówieśników. Do wyboru mamy placówki państwowe oraz prywatne. Skupmy się tu na państwowych domach opieki społecznej – znanych w Polsce jako DPS. Ile kosztuje pobyt w takiej placówce? Wynosi on 70% zarobku podopiecznego. Inaczej to wygląda, gdy osoba jest w wysokim stadium nowotworu, czy nie podnosi się z łóżka. Nie trzeba płacić dodatkowo za opiekę medyczną, ponieważ jest to pokrywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

dom seniora Toruń

Prywatny dom seniora Bydgoszcz

Oprócz placówek państwowych, są także te prywatne. Tu koszt pobytu jest zdecydowanie wyższy. Znaczący jest stan zdrowia pacjenta. Prywatny dom seniora Bydgoszcz w placówce prywatnej sam może narzucić ceny i ich widełki. Zazwyczaj zaczynają się od 2,5 do nawet 5 tysięcy złotych za miesiąc. Wynajem pokoju jednoosobowego może przekroczyć nawet 3 tysiące złotych. Co więcej, taki ośrodek nie pokrywa zwykle dodatkowych kosztów za medyczne niezbędniki takie jak bandaże.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Podstawową kwestią jest opieka medyczna i to, w jakim tempie w razie konieczności dotrze pogotowie ratunkowe. Często decydującą kwestią jest dochód pacjenta. Wybiera się te placówki, na które po prostu podopiecznych stać. Istotny jest także komfort oraz bezpieczeństwo pacjentów, którzy powinni mieć w każdym pomieszczeniu odpowiednie przyciski do wezwania pomocy medycznej. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z opiniami w Internecie na temat danej placówki.