Miejsca historyczne

Ciekawe miejsca historyczne w Polsce

Ogólna

W Polsce znajduje się wiele zabytków. Każdy z nich ma swoją historię. Zabytki te odwiedzane są nie tylko przez turystów z naszego kraju, ale również i zza granicy. W każdym z wielkich miast znajdują się zabytki, ale nie tylko. Również i w miejscach mniej znanych są obiekty, które związane są z historią. W Polsce do tej pory istnieje dany zamek w Malborku czy z czasów bitwy pod Grunwaldem został zachowany obraz. Sprawdź ciekawe miejsca, gdzie zachowane są pamiątki z historii. Poznawaj historie razem z nami!

Gniezno – tutaj znajdziesz zabytek zadbany!

Jednym z miast, które powiązane jest z historią jest Gniezno. Miasto to było pierwsza stolica Polski. W Gnieźnie Mieszko I wybudował pierwszą świątynię chrześcijańską w naszym kraju. Miejscem koronacji króla Bolesława Chrobrego i wielu innych była Archikatedra. Wybierając się do Gniezna warto ją zobaczyć.

Zamek w Malborku – ciekawe miejsce do odwiedzenia

Kolejnym ciekawym miejscem, które powiązane jest z historią jest zamek w Malborku. Wzniesiony jest on przez zakon krzyżacki. Obiekt ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiekt ten odwiedzany jest chętnie przez turystów.

Grunwald – miejsce hołdu

Grunwald to miejsce jednej z największych bitew naszego kraju. To właśnie w tym miejscu wojska Polskie i Litwy pokonały wojska Zakonu Krzyżackiego. Co roku, około 15 lipca na polach grunwaldzkich odbywa się inscenizacja wielkiej Bitwy pod Grunwaldem. W okolicy można wybrać się do muzeum i podziwiać okazały pomnik.

Westerplatte – miejsce historii i kultu

Westerplatte to miejsce, gdzie trwała tygodniowa obrona polskiego garnizonu przed wojskami niemieckimi. Jest to pomnik historii, gdzie można zobaczyć również ruiny koszar, bunkrów oraz okazały pomnik. Przy tym pomniku co roku odbywa się uroczystość upamiętniająca rozpoczęcie II wojny światowej.

To tylko część zabytków, która znajduje się na terenie Polski i są powiązane z historią. Warto zwiedzać takie miejsca i poznawać historię. A czy w Twojej okolicy znajdują się ciekawe pomniki, zabytki, albo inne obiekty historyczne. Podziel się z nami informacjami na temat zabytków w Twojej okolicy!